Yazılım GeliştirmeÖncelikle web yazılımı nedir? sorusunu cevaplayalım. Bir web sunucusunun üzerinde çalışan yazılımların tamamına web yazılımı denir. Yazılımların tamamında web teknolojileri kullanılmasının temel nedeni tüm browserlarda problemsiz çalışmalarıdır. ( Browser=tarayıcı) Tüm browserlar derken internet explorer6, internet explorer7, internet explorer8, mozilla firefox, google crome, gibi dünyaca bilinen ve internet kullnaıcıların %99 unu oluşturan browserlardır. Çok amaçlı bilgi sunumlarında, güncelleme noktasında, çok kullanıcılı projelerde kullanılan web yazılımları aklınıza gelen tüm bilgi akışını, raporlamaları, iletişimi neredeyse anlık zaman dilimine indirgemektedir. Web tabanlı programların networke uygulanması ile webde düşünülen tüm çözümler, aynı şekilde network içinde de çalıştırılabilir.

Tüm kurumsal web tasarımlarında ve tüm ürün ve hizmet bazlı projelerde kullanılan web yazılımı; Nos Bilişim bünyesinde yazılmaktadır. Uzman kadromuzun yazdığı web projelerin tüm kodlarını kendileri yazmaktadır.Nos Bilişim yazılım departmanımızın bu güne kadar yazmış olduğu sıradışı yazılımlarından birkaçını yazacak olursak;

Kredi kartı tabanlı bir ödeme sistemidir. Kullanıcılar birbirlerine para transferi yapabilirler. Ayrıca e-ticaret siteleri bu sistemi kullanarak kendi siteleri üzerinden kredi kartı ile ürün satışı gerçekleştirebilirler. Ek olarak tüm kredi kartlarına taksit imkanı sunar. Site entegrasyonu için API uygulamaları mevcuttur. Kredi kartı sahtekarlığına karşı içinde çok gelişmiş bir Risk Yönetimi Sistemi barındırır.

Dünyadaki en gelişmiş web tabanlı online fuar yazılımıdır. Fuar alanı ve standlar dinamik olup, yönetici panelinden yönetilebilmektedir. Bir web tarayıcısı üzerinden çalışır. Tüm ortam 3 Boyutlu olarak simüle edilmiştir. Ziyaretçi klavyesinin yön tuşlarını ve faresini kullanarak fuar alanı içinde gezebilir, standlara girip ürünleri inceleyebilir ve stand görevlileriyle anlık olarak iletişime geçebilir.

Ayrıca tüm 3 boyutlu fuar alanı, dinamik reklam panolarıyla donatılmıştır. Ek olarak keyif verici ve eğlenceli bir ortam olabilmesi için gerçeklik animasyonları (Asansörler, otomatik kapılar, merdivenler vb...) uygulanmıştır.