e-Defter

Logo e-Defter çözümü değişen mevzuata göre güncellenen ve GİB standartlarıyla uyumlu yapısıyla işlemlerinizi yasalarla uyumlu ve güvenli bir şekilde yürütmenizi sağlayan bir sistem olarak geliştirilmiştir. Logo e-Defter uygulaması sadece Logo ERP çözümlerini kullanan firmaların değil Logo kullanıcısı olmayan firmaların ihtiyaçlarına en iyi şekilde çözüm sunmak adına programlanmıştır. e-Defter uygulamasıyla baskı kağıt ve arşivleme gibi kartuş masraflarından tasarruf elde ederken işgücü zaman ve onay maliyetleri gibi operasyonel maliyetlerden de  tasarruf sağlayacak işletmenize her anlamda katkı sağlayacaksınız. Logo  tüm e-kayıtlarınızı geleceğe güvenle taşımanızı sağlayarak denetim süreçlerinde işinizi kolaylaştırmak adına her şeyi mümkün kılmaktadır. Uzaktan erişim avantajı ile işinizi yer ve zamandan bağımsız yönetmenizi mümkün kılan bir sistem olarak çalışmaktadır.

 

e-Defter uygulamasını kullanmaya başlamak için, Gelirler İdaresi Başkanlığı’na başvuru yapmanız ardından Mali Mühür veya Elektronik Sertifika temin etmeniz ve ardından yüklemeniz ardından Kamu Sertifikasyon Merkezi web sayfasından Zaman Damgası programını yüklemeniz Java ürününe ait son versiyonu yükledikten hemen sonra logo ile entegre edilerek tüm işlemlerinizi e-Defter ve logo sayesinde hızlandırabileceksiniz. e-Defter ile ilgili e- Fatura kapsamı dışında kalan firma ve tüketicilere kesilen faturaların da elektronik ortamda düzenlenmelerine ve ikinci nüshasının elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesine olanak  sağlayan bir sistem olarak da bilinmektedir. Logo iş ve faturalarını milyonlarca müşteriye ulaştırmak zorunda olan  firmaların operasyonel yüklerini en aza indirmelerine yardımcı olan bir sistem geliştirmeyi başarmıştır.

 

Yüksek hızda fatura işleme ve gönderme imkanı sunarak sizleri zamandan tasarruf ettirecek, iş yükünü azaltacak ve verimliliği en üst seviyeye çıkaracaktır. e-Defter verilere hızlı ve kolay bir şekilde istenildiği an ulaşılabilmesini geriye dönük fatura sorgulama süreçlerinin kolaylaşmasın sağlarken gelen ve giden fatura kaybının önlenmesini mümkün kılacak bir sistem haline gelmiştir e-Defter iş gücü arşivleme ve kağıt fatura gönderim maliyetlerini azaltarak ciddi oranda tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Logo e-Defter uygulaması, firmanızın süreçlerine ve kullandığınız ERP çözümüne kolay ve hızlı entegre olur. Arşivlerde mutabakatlar gönderim ve sonuçlanması tek platformda takip edilebilecek ve iletişimde verimlilik kazandırmaktadır. Elektronik ortamda gönderimi kağıt ve dosyalama açısından da maliyetlerde azalma sağlayacaktır. Mail gönderim sayılarında ve firma mutabakat sayısında herhangi bir sınırlama olmamaktadır.