e-Mutabakat

e-Mutabakat kurumlar ve şirketler arasındaki borç-alacak hesap hareket ve bakiyelerinin elektronik ortamda gönderimi ve mutabakat sürecinin hızlandırılmasına yönelik bir uygulama bütünüdür. e-Mutabakat uygulaması tüm firmalarınızla mutabakat süreçlerini tek ekrandan yönetilmesini ve takibini sağlamak için geliştirilen cari bakiye mutabakatlarının elektronik ortamda hızla ve güvenle yapılmasını sağlayan bir sistem olarak geliştirilmiştir. e-Mutabakat sisteminin sağladığı başlıca avantajları saymak gerekir ise; iş gücünde zamandan tasarruf ve verimlilik sağlamaktadır. Takibinin elektronik ortamda yapılması başlıca personel hatalarının önüne geçilmiş olacaktır. Mutabakatlar gönderim ve sonuçlanması tek platformda takip edilebilecek ve iletişimde verimlilik kazandırmaktadır. Elektronik ortamda gönderimi kağıt ve dosyalama açısından da maliyetlerde azalma sağlayacaktır. Mail gönderim sayılarında ve firma mutabakat sayısında herhangi bir sınırlama olmamaktadır.

 

e-Mutabakat sisteminin diğer özellikleri ise; mutabakat dizaynında istenen birçok veri alanı eklenmesi ve metin alanlarında düzenlemeler sağlanabilecektir. Mikro e-Mutabakat ile yapılan gönderimlerinizde hatalı mail adresleri veya mail gönderimlerinde olası hatalar kullanıcılara bilgilendirme olarak gönderilerek eksikliklerin tamamlanma süreci daha hızlı ve kolay yöntemler ile sağlanmaktadır. Mail gönderim seçenekleri gerek firmanın belli bir departmanına gerekse belirlenecek olan yetkili mail adresine yönlendirmesi yapılabilmektedir. e-Mutabakat ile yazışmalar telefon ve faks ya da posta yerine doğrudan elektronik ortamda yapılması daha verimli iş süreçleri sunmaktadır. Cari hesaplarını ile yapılacak olan bakiye mutabakatlarınızın belirlenen cari hesaplara veya tüm cari hesaplarınıza belirlenen mutabakat tarihinde gönderimlerin yapılması amacıyla özel menüler oluşturulmuştur.

 

e-Mutabakat gönderimlerinde öncelikle mail gönderimi yapılacak olan firmanın yetkili mail adresinin programda tanımlanması gerekmektedir. e-Mutabakat gönderimleri cari hesap tanıtım kartında tanımlı olan yetkililer butonundan tanımlanan yetkili posta adreslerine yönlendirilmesi yapılmaktadır. Dolayısıyla yetki kartlarının ve yetkili mail adreslerinin eksiksiz tanımlanması gerekmektedir. mail adreslerinde eksiklik veya hata var ise kullanıcı yine bilgilendirilecek olup e-Mutabakat gönderimim yapılamayacaktır. Detaylarda mutabakatla ilgili son durumu ve yapılmış olan tüm işlev detayları takip edilebilmektedir. Aynı zamanda mail karşı tarafa iletilmemiş ise veya herhangi bir sebepten dolayı hata oluşmuş ise yine size bildirim gelecek ve işlemlerinizi verimli bir şekilde hızlanıdırabileceksiniz.